o Warsztacie MG

Postanowiłam, że będę wrzucać na blog notki, że utrzymam go przy życiu. Jednak lanie wody to nie moja specjalność, i tematu też nie biorę o tak, z powietrza.

Miałam taki zamysł, że może przeglądanie tego bloga pomoże początkującym Mistrzom i Mistrzyniom gry. Chciałabym, żeby rzeczywiście tak było. Pomijając niską ilość czytelników, nie sposób też nie zauważyć że brakuje drugiego istotnego czynnika – NIE ma tu właściwie żadnych zbiorczych porad! No owszem, jak ktoś sobie poczyta raporty z sesji, to może nauczyć się na moich błędach, ale wyszukanie potem w postach konkretnych sytuacji graniczy z niemożliwością. Nie tędy droga!

Zatem, oto zapowiedź nowej kategorii wpisów: Warsztat MG
Co będzie mieścić się w tej kategorii? Ano, takie typowe: porady jak można robić, a jak lepiej nie robić. Jedna notka – jeden temat, bez większych dygresji (haha, no zobaczymy). Takie rzeczy można znaleźć też w innych miejscach – na prelekcjach konwentowych, na youtubach, podcastach, spotkaniach erpegowych. Krótko mówiąc, jak ktoś się zakręci, to na pewno znajdzie.
Dotychczas unikałam tych tematów, bo moi czytelnicy to właściwie sami starzy wyjadacze, albo osoby tak żółte że aż zielone. Ale zaistnienie w przestrzeni publicznej zobowiązuje i trzeba wziąć byka za rogi. Dlatego co jakiś czas będę się brała za oklepane tematy. Nie będzie żadnych udziwnień, ani silenia się na oryginalność – oklepane i tyle. Subiektywnie – ode mnie, dla was. Szczególnie dla tych z was, którzy mają dość filmików i audycji i wolą poczytać literki.

Alfą i omegą nie jestem, ale mam nadzieję, że moje doświadczenia przydadzą się innym. Wyjadacze raczej nie dowiedzą się wiele nowego, ale może odświeżą sobie temat. To prawie jak dyskusja, tylko jednostronna (chyba że ktoś wrzuci komentarz, to już podchodzi pod dialog!). Także, zapraszam i się polecam. Udzielam pozwolenia na wyglądanie z niecierpliwością na pierwszy post w nowej kategorii.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s